Славия с втора победа във втората осмица на Суперлигата

Волейболният отбор на Славия постигна втора победа във втората осмица на Суперлигата, след като се наложи като домакин над Черно море (Варна) с 3:1 (25:13, 21:25, 25:16, 25:21) в отложен мач от 3-ия кръг, игран тази вечер в зала "Панайот Пондалов".

Така "белите" остават 7-и във временното класиране с 6 точки след 2 победи и 7 загуби. Черно море пък е на 6-о място с 9 точки след 3 победи и 5 загуби, но и мач по-малко. В редовния 10-и кръг Славия ще гостува на Берое 2016 (Стара Загора), а варненци са домакини на Дунав (Русе). И двете срещи са в петък (12 февруари) от 18,00 часа.

Първата част премина изцяло под диктовката на Славия за крайното 25:13. Във втория гейм "белите" позволиха на Черно море да вземе нещата в свои ръце и 1:1 след 25:21. Това обаче не повлия на представянето в следващата част, в която от Славия бяха отново категорични - 25:16. Мобилизирани от изоставането си, играчите на Юлиян Тупанков започнаха ударно в четвъртия гейм. "Белите", обаче, не дадоха повече шансове на противника и се поздравиха с победата след 25:21 и 3:1.

Над всички за Славия бе Васил Николов със страхотните 29 точки (3 блока, 2 аса, 56% ефективност в атака и 86% позитивно посрещане) за победата. За тима Черно море Кристиян Димитров приключи с 14 точки (1 блок, 43% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане).

СЛАВИЯ - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 3:1 (25:13, 21:25, 25:16, 25:21)
СЛАВИЯ: Борислав Николов 5, Деян Тодоров 11, Апостол Боянов 13, Васил Николов 29, Цветослав Николовски 11, Виктор Бодуров 7 - Алекси Мицев-либеро (Денислав Христов-либеро)
Старши треньор: ВЕНЦИСЛАВ СИМЕОНОВ
ЧЕРНО МОРЕ: Йоан Кайряков 3, Петър Петров 7, Кристиян Димитров 14, Иван Манолов 12, Борис Начев 8, Красимир Митев 4 - Борис Димов-либеро (Данаил Димов 1, Ивайло Колев, Иван Йорданов, Даниел Вълев, Кристиян Стефанов, Борислав Желязков-либеро)
Старши треньор: ЮЛИЯН ТУПАНКОВ.