Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Берое поведе в класирането след втора победа над амбициозния Локомотив

Тимът на Берое (Стара Загора) записа втора поредна победа над амбициозния Локомотив 1929 (София), след като се наложиха като гости с 3:1 (25:19, 18:25, 25:18, 25:15) в мач от девети кръг на Демакс лигата.

Само преди дни старозагорки постигнаха успех със съшия резултат в отложен двубой от втори кръг.

Беройки взеха временно лидерството в Демакс лигата, като има в актива си 19 точки (6 победи, 2 загуби). Локо е на пето място с 10 точки (4 успеха, 5 поражения) и мач повече.

Волейболистките на Диян Боюклиев доминираха изцяло над съперника в първата част, като не допуснаха обрати. В следващите минути ролите се размениха и момичетата на Страхил Балов поеха инициативата и изравниха резултата.

Третата част стартира под диктовката на домакините, но те не успяха да запазят темпото. "Зелено-белите" се възползваха от това и взеха нещата в свои ръце, излизайки отново напред.

Това ги окрили и мачът просто бе доигран в последния гейм. Оформи се стабилна преднина от самото начало и старозагорки не дадоха шанс на противника.

В следващия кръг Берое среща ЦСКА, на 13 февруари (събота), а Локо излиза срещу шампионките от Марица.