Георгиев не игра при загубата на Рейнджърс в дербито на Ню Йорк

Роденият в Русе вратар на Ню Йорк Рейнджърс Александър Георгиев остана на скамейката по време на третото от общо осем дербита на Ню Йорк в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Вместо него, между гредите застана Игор Шестьоркин, който допусна две попадения, с което Рейнджърс допуснаха втора загуба за сезона от Айлендърс. Единствената им победа до момента срещу градския съперник дойде във втория мач помежду им, когато на вратата бе Георгиев, който не допусна нито един гол на 16 януари.

Попаденията за гостите бяха дело на Кейси Сизикас и Мат Мартин, като и двамата се разписаха в последните десет минути на редовното време. Първо Сизикас откри 11:15 минути след началото на последната третина след разбъркване пред вратата на Шестьоркин. 2:05 по-късно Мартин оформи крайното 2:0 в полза на Айлендърс след прекрасен пас точно пред вратата от страна на Кал Клътербърк.

Днешната победа на Айлендърс бе под номер 850 в НХЛ за техния старши треньор Бари Троц, с което той се изкачи еднолично на третото място във вечната ранглиста по този показател.

За Рейнджърс това е общо седма загуба от началото на сезона и пета такава в редовните 60 минути, като с актив от 10 точки те заемат последното – осмо място в Източната дивизия на НХЛ. Айлендърс от своя страна постигнаха своя пети успех и с 12 точки са на четвъртата позиция в същата дивизия.

В следващия си двубой, Рейнджърс приемат състава на Бостън Бруинс на 10 февруари, докато Айлендърс ще домакинстват на Питсбърг Пенгуинс ден по-късно. Следващото дерби на Ню Йорк е предвидено за 9 април, като за разлика от първите три, които се проведоха в Maddison Square Garden, то ще бъде в Nassau Coliseum в Лонг Айлънд.