Левандовски изстреля Байерн към още един финал (видео)

Европървенецът Байерн (Мюнхен) надигра очаквано египетския тим Ал Ахли с 2:0 във втория полуфинал от Световното клубно първенство в Катар. Роберт Левандовски бе големият герой за германския гранд и тази вечер. Той стана автор и на двете попадения, като бе точен първо в 17-ата, а след това и в 85-ата минута. Въпреки късния втори гол, баварците контролираха мача и с лекота преодоляха съпротивата на днешния си съперник, а на финала в четвъртък ще се изправят в директен сблъсък за трофея срещу Тигрес. Мексиканският тим надви в първия полуфинал с 1:0 бразилския Палмейрас. Ал Ахли пък си бе заслужил мач срещу баварците след успех с 1:0 срещу представителя на домакините от Катар Ал Духаил.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Играещите в бели екипи днес футболисти на Байерн очаквано бяха доста по-активният отбор на терена и действията се развиваха предимно в полето на египтяните. В 15-ата минута Кингсли Коман едва не наказа грешка в защитата на Ал Ахли, а секунди по-късно Томас Мюлер можеше да изведе германския колос напред в резултата, но стреля с глава право в противниковия страж.
В 17-ата минута резултатът бе открит и тимът на Ханзи Флик вече бе с гол аванс. След пас на Коман топката достигна до намиращия се в наказателното поле на египтяните Серж Гнабри, който бързо подаде на заелия отлична позиция до него Роберт Левандовски и полската машина за голове с безпощаден удар от близко разстояние опъна мрежата зад Ел Шенауи.
В 21-ата минута и Мануел Нойер трябваше да показва уменията си. Стражът на Байерн направи първо спасяване в мача след удар на Ел Сулия с глава. В 24-ата минута пък испанският дефанзивен халф на Байерн Марк Рока можеше да направи резултата 2:0, но от съвсем нелоша позиция стреля неточно. Минута по-късно отново Рока се оказа опасно близо до вратата на Ал Ахли, но шутът му бе спасен от Ел Шенауи. В 28-ата минута пък египтяните трябваше да извършат принудителна смяна, тъй като защитникът Маалул се контузи и отстъпи мястото си на Ибрахим.
В 37-ата минута имаше интересна ситуация в наказателното поле на Ал Ахли. Левандовски бе изведен очи в очи с вратаря Ел Шенауи, но стреля в аут. В тази ситуация обаче имаше и контакт между стража и полския нападател. Ел Шенауи събори на земята Лева, но това се случи след като полякът вече бе отправил удара и въпреки претенциите на голаджията за дузпа, такава не бе отсъдена.
В минутите до края на първата част имаше още опасни за вратата на Ал Ахли ситуации, но до ново попадение не се стигна.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Томас Мюлер в 57-ата минута пробва удар с глава след центриране от корнер, но резултатът остана 1:0, а египетският тим сякаш изглеждаше малко по-смел след почивката, но без това да носи някакви неприятности за Байерн.
В 70-ата минута резервата Ерик-Максим Чупо-Мотинг застраши вратата на Ал Ахли с глава, но не успя да затрудни стража с удара си.
Пет минути преди края Левандовски сложи точка на спора. Резервата Льорой Сане по чудесен начин центрира от аутлинията отдясно и качи топката на главата на забравения в във вратарското поле на египтяните Левандовски, а 32-годишният поляк без никакви проблеми реализира гол интригата в тази среща окончателно бе убита.
В малкото оставащи минути до края двубоят просто се доиграваше и така съвсем логично воденият от Ханзи Флик тим ще се опита по-късно тази седмица да прибави към богатата си колекция още едно отличие.

АЛ АХЛИ - БАЙЕРН 0:2

0:1 Левандовски (17')
0:2 Левандовски (85')