Челси постигна трета поредна победа при Тухел и се доближи на точка зад Ливърпул (видео)

Челси постигна трета поредна победа и четвърти последователен мач бе поражение под ръководството на Томас Тухел, след като надигра с 2:1 Шефилд Юнайтед като гост. С успеха срещу последния във временното класиране на Премиър лийг "сините от Лондон" се доближиха на точка от четвъртото място, заемано в момента от Ливърпул. Мейсън Маунт (43') даде преднина на гостите, но Антонио Рюдигер (54') си отбеляза автогол, с който върна надеждите на "остриетата". Челси обаче бързо поправи това и стигна до успеха с гол от дузпа на Жоржиньо (58').

Крис Уайлдър направи четири промени в сравнение с тима, който победи УБА в миналия кръг. Кийн Брайън, Макс Лоу, Оливър Бърк и Оливър Макбърни стартираха. Томас Тухел предприе три корекции. Андреас Кристинсен, Бен Чилуел и Оливие Жиру започваха, като лондончани действаха във формация с трима централни бранители.
"Остриетата" стартираха добре. В самото начало Бърк пропусна чудесна ситуация, след като стреля встрани, а в 11-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение на Чилуел срещу Башам. Решението на Кевин Френд обаче бе отменено след намесата на ВАР, тъй като играчът на Шефилд бе положение на засада при паса към него. След това Челси доминираше, но не създаде кой знае какви положения. Две минути преди почивката гостите излязоха напред в резултата. Тимо Вернер проби много добре отляво, след което върна към Мейсън Маунт, който стреля в ъгъла.
Десет минути след подновяването на играта Рюдигер и Менди не се разбраха и абсолютно излишно бранителят върна топката към излезлия напред страж на гостите. Тя премина покрай него и влезе във врата му - автогол на германеца и 1:1.
Това бе и първи гол, който Челси допусна, след като начело на отбора застана Томас Тухел.
Лондончани обаче доста бързо коригираха тази грешка. Вернер се откъсна на скорост в наказателното поле след лош пас назад от страна на Брайън и пусна топката покрай Рамсдейл, който след това го събори. Първоначално Кевин Френд не отсъди нищо, но след като играта бе прекъсната, той изгледа повторение на ситуацията и посочи бялата точка. Жоржиньо не сгреши от бялата точка, давайки отново аванс на Челси.

Шефилд опита да стигне до изравнителен гол, но при всяка възможност Рюдигер се намесваше, за да блокира изстрелите на съперниковите играчи, като по този начин изкупи вината си за автогола. В добавеното време Били Шарп имаше страхотен шанс, след като стреля много добре със задна ножица, но Менди внимаваше и изби.