Лил се върна на върха (видео)

С два гола на Джонатан Дейвид Лил победи с 2:0 като гост Нант и се завърна на върха в Лига 1.

21-годишният Дейвид откри резултата в 9-ата минута, кгоато се възползва от една отбита топка, за да изведе гостите напред в резултата. В 83-тата минута канадецът получи извеждащо подаване от Ренато Санчес и с хубав удар в горния ляв ъгъл оформи крайния резултат. В добавеното време Тимоти Уеа можеше да вкара и трети гол за Лил, но стреля покрай вратата на домакините от близка дистанция.

С победа, която е шеста поредна, Лил събра 54 точки от 24 кръга и води с две пред Лион и с шест пред третия Пари Сен Жермен, който по-късно днес гостува на Олимпик Марсилия.