Горан Пандев вдъхнови Дженоа за първа победа над Наполи от 2012 година (видео)

Северномакедонският нападател Горан Пандев отбеляза два гола за успеха с 2:1 над Наполи в двубой от 21-ия кръг на Серия А. Така "грифоните" постигнаха първи успех над неаполитанците от 2012 година насам. Успехът е трети пореден за Дженоа, като тимът се изкачва в класирането и вече е 11-и с 24 точки. Наполи пък остана пети с 40. Пандев пък от своя страна не беше отбелязвал два гола в един мач от 2013 година.

Генуезците изковаха успеха си през първата част, като се възползваха от грешките на гостите. Пандев откри в 11-ата минута, след като беше изведен в наказателното поле и с удар към близката греда направи 1:0. Наполи търсеше изравнителен гол, но тимът на Дженаро Гатузо не създаваше опасни положение, въпреки многото удари към вратата на Матия Перин. Така се стигна до 26-ата минута. Диего Деме загуби топката, което позволи на Миха Зайц да потърси останалия сам в наказателното поле Пандев. Северномакедонецът пое топката, завъртя се и с точен удар удвои.

През втората част Наполи натисна своя съперник, но генуезците се бранеха добре. В 66-ата минута Лоренцо Инсиние стреля опасно с десния крак, топката рикошира, но попадна право в ръцете на Матия Перин.

В 70-ата минута вратарят на Дженоа с нова блестяща изява отрази удар на Диего Деме и запази резултата. С наближаването на края на мача нервите започнаха да взимат връх на терена. Между нападателя на Наполи Виктор Осимен и футболист на Дженоа възникна напрежение, което обаче беше потушено след бърза намеса на Никола Максимович. В 79-ата минута отбраната на Дженоа все пак се пропука след грешка на дебютанта Маноло Портанова, което позволи на Матео Политано да се разпише за 1:2.
Това обаче беше всичко в този мач и така Дженоа продължи с изумителното си представяне, откакто отборът беше поет от Давиде Балардини в края на м.г.
Под негово ръководство "грифоните" спечелиха 17 точки в последните си 8 мача и вече не мислят за изпадане, а за нещо повече. Загубата на Наполи пък със сигурност ще постави отново въпроса за съдбата на треньора Дженаро Гатузо.