Кьолн взе дербито на Рейн и се отдалечи от опасната зона

Отборът на Кьолн постигна втора поредна победа в Бундеслигата, след като се поздрави с успеха в дербито на Рейн срещу участника в Шампионската лига Борусия Мьонхенгладбах с 2:1 в двубой от 20-ия кръг.

Над всички беше Елвис Реджбекай, който отбеляза и двата гола за "козлите", които събраха 21 точки след 20 мача и водят с четири на Арминия Билефед, който е на позиция за плейоф за оставане в елита. Именно срещу Арминия Кьолн постигна успех в предишния кръг.

Кьолн поведе още в третата минута, когато Онджей Дуда подаде на Елвис Реджбекай в наказателното поле и той изпрати топката бързо в десния ъгъл на вратата. Борусия Мьонхенгладбах обаче отговори с бърз гол за 1:1 в 16-ата минута. Флориан Нойхаус получи пас от Ларс Щиндел на границата на наказателното поле и стреля, а топката се отклони от защитник и остави Тимо Хорн безпомощен.

Кьолн обаче стигна и до второ попадение, което този път бе безответно. Защитата на домакините загуби топката след ужасна грешка и Елвис Реджбекай я отне, след което вкара за 2:1 в 55-ата минута.

Загубата остави Борусия Мьонхенгладбах на седмо място при равенство в точките с шестия Борусия Дортмунд.

Това бе първи успех за Кьолн в дербито от 2018 година насам, а Реджбекай стана вторият автор на дубъл в него през новото хилядолетие след Мишо Бречко от март 2009 година.