Славия с категорична победа над Перун

Волейболистките на Славия победиха като гости Перун (Варна) с 3:0 (25:12, 25: 16, 25:12) в мач от девети кръг на женското първенство „Демакс лига“, който с игра в Първа езикова гимназия  Морската ни столица.

С това славистките отбелязаха трети успех в шампионата, като с четири загуби и 10 точки заемат пето място във временното класиране. Съставът на Перун записа девето поражение, като е на последна позиция без спечелена точка.

Двубоят премина под диктовката на славистките почти през цялото време на мача и затвориха мача с чиста победа без особени проблеми.

Във втората част на мача обаче се получи изключително интригуващ момент. След известна доза отпускане на столичанки, домакините поведоха с 16:11. В този момент настъпи любопитна ситуация, която не се вижда всеки ден.

На крайната линия застана опитната Ася Динова, а след страхотният й сервис, включително и 2 аса, отборът на Славия реализира 14 поредни точки. Така след пълен обрат „белите“ спечелиха гейма, като оставиха съперничките на 16 точки.