Леверкузен съсипа Щутгарт в мач със седем гола

Байер (Леверкузен) прекъсна лошата си серия от две поредни загуби в Бундеслигата и се върна на победния път след солидна победа с 5:2 над гостите от Щутгарт в среща от 20-ия кръг. Головете за домакините отбелязаха Керем Демирбай (18’, 31’), Леон Бейли (57’), Флориан Виртс (68’) и новото попълнение Демарай Грей (84’), а за гостите два пъти се разписа Саша Калайджич (50’, 77).

Домакините откриха резултата в 13-ата минута, когато вратаря на “швабите” Грегор Кобел се намеси добре след удар на Леон Бейли, но топката попадна в Демирбай, който не сбърка пред опразнената врата. В 30-ата отново Патрик Шик бе в центъра на събитията след отлично подаване на Тимъти Фосу-Менса, но вратаря на гостите се намеси добре. “Аспирините” удвоиха в 31-ата минута отново чрез Демирбай, който получи отличен пас на границата на наказателното поле и се разписа за втори път.  В следващата минута отново Шик бе изведен на много добра позиция в наказателното поле и можеше да отбележи за трети път, но стреля покрай лявата греда на вратаря.

“Швабите” намалиха пет минути след началото на втората част преднината на домакините след детинска грешка на Едмонд Тапсода позволи на Саша Калайджич му отне и преодоля стража

В 58-ата минута Леон Бейли възстанови преднината на Леверкузен от две попадения. Неразбирателство в защитата на Щутгарт позволи на Диаби да напредне отдясно и да подаде около точката за дузпа, където Бейли се разписа. В 68-ата домакините си решиха окончателно мача, когато Арангузи отне в центъра на терена, няколко играчи на домакините напреднаха, топката попадна в Шик на линията на дъгата, той пусна към Бейли вляво, а голмайсторът на третото попадение центрира отлично към Виртц, който отбеляза.

Гостите опитаха да се върнат в срещата с гол в 77-ата минута, когато отново Калайджич се разписа за втори път, този път след центриране на Томи. Леверкузен отговориха с две сериозни положения, но “швабите” се справиха със сетни сили.  В 84-ата новото гостите окончателно затвърдиха отличното си представяне попълнение Демарая Грей се разписа за 5:2 с първото си попадение за “аспирините” след изстрел от границата на наказателното поле.

В следващият кръг Байер Леверкузен посреща Майнц 05, а Щутгарт посреща Херта.