Хебър разгроми Нефтохимик в дербито на кръга (видео + галерия)

Носителят на Купата на България Хебър (Пазарджик) победи у дома шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 (25:16, 25:21, 25:15) в един от най-интересните двубои от 9-ия кръг на Първа осмица в Суперлигата при мъжете.

Хебър разгроми Нефтохимик в дербито на кръга@@@

С този успех Хебър запази първото място във временното класиране с 21 точки (7 победи, 2 загуби). Нефтохимик допусна трета загуба и с 13 точки (5 победи, 3 загуби) запазва второто място, но преди изиграването на останалите срещи от кръга.

8 Хебър разгроми Нефтохимик в дербито на кръга 8 Хебър разгроми Нефтохимик в дербито на кръга

Носителите на Купата на България за 2020 година от Хебър поведоха с 5:2 в началото на втората част. Единична блокада на Александър Ляфтов и 6:2. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Два поредни аса на Николай Къртев дадоха аванс на Хебър от 11:5. Николай Желязков взе второ прекъсване в гейма за шампионите. Контраатака на Тодор Алексиев доведе до 12:6 при техническото прекъсване. Брадли Гънтър остана без блокада и не пропусна да направи резултата 14:7. Ас на Георги Братоев върна надеждите на шампионите при 13:16. Теодор Тодоров атакува находчиво да 20:16. Единична блокада на Георги Братоев срещу атака на Брадли Гънтър – 17:20. Нефтохимик съумя да съкрати разликата само на 2 точки при 19:21. Атанас Петров взе прекъсване за тима от Пазарджик. Националът Николай къртев изведе Хебър до геймбол при 24:20. Хебър стигна до успех във втората част с 25:21 , след като Денис Карягин би начален удар в аут.

8 Хебър разгроми Нефтохимик в дербито на кръга

Валентин Братоев се появи в игра за Нефтохимик в началото на третата част. Шампионите успяха да поведат с 3:1. Последваха 4 поредни точки за домакините и Хебър поведе с 5:3. Николай Желязков побърза да вземе прекъсване за Нефтохимик. Блокада на Теодор Тодоров направи резултата 8:4. Домакините взеха аванс от 5 точки при 11:6. Атака на Валентин Братоев намали резултата до 7:11. Блокаут на Александър Ляфтов даде 6 точки аванс на Хебър – 13:7. Блокада на Николай Къртев донесе успех на Хебър в най-дългото разиграване от началото на двубоя – 16:8. При 17:10 за Хебър Николай Колев направи точкова блокада за 11:17. Успешна атака на Тодор Алексиев и единичен блок на Теодор Тодоров направиха резултата 20:13. Блокада на Александър Ляфтов – 23:14. Атака на Александър Ляфтов донесе успеха на Хебър в третата част с 25:15 и в мача с 3:0 гейма.

Най-добър реализатор за победата на Хебър стана Брадли Гънтър с 19 точки (2 аса, 2 блокд, 71% ефективност в атака - + 12). За МVP на мача бе избран Теодор Тодоров, който с 9 точки (5 блока, 100% ефективност в атака - +8).

Тодор Алексиев (2 блока, 54% ефективност в атака, 36% перфектно и 73% позитивно посрещане - +8) и Николай Къртев (2 аса, 2 блока, 71% ефективност в атака - +5) също записаха по 9 точки.

За Нефтохимик най-резултатен бе Мирослав Градинаров с 11 точки (1 блок, 42% ефективност в атака - +3).

За Хебър следва една седмица почивка, а на 16 февруари на пазарджиклии предстои гостуване срещу Пирин Разлог.

Нефтохимик 2010 ще се изправи у дома срещу Монтана на 10 февруари.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) – НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:0 (25:15, 25:21, 25:15)