Вратар провали Борусия (Д) срещу Фрайбург (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) претъпя поражение с 1:2 при гостуването си на Фрайбург в мач от 20-ия кръг на германската Бундеслига. Мачът можеше да се развие и по-друг начин, но още в 5-ата минута Емре Джан със страхотен шут от далечно разстояние разтресе напречната греда на вратата на Фрайбург, а Ерлинг Холанд направи сериозен пропуск в друга ситуация през първото полувреме. Четири минути след почивката Ву-Йонг Джеонг вкара красив гол с блестящ изстрел извън наказателното поле, на който стражът Марвин Хитц нямаше отговор. Само три минути по-късно Жонатан Шмид бе точен за 2:0 след далечен изстрел в близкия на Хитц ъгъл и още по-неубедителна намеса на вратаря. В 76-ата минута Юсуфа Мококо реализира попадение с шут от близка дистанция за "жълто-черните", но гостите нямаха сили поне за равенство.

Борусия е на шеста позиция в класирането с 32 точки, а Фрайбург е осми с 30. Лидер е Байерн (Мюнхен), следван от РБ Лайпциг с 41 и Волфсбург с 38.