Черно море взе чиста победа като гост на Арда

Волейболният отбор на Черно море (Варна) се поздрави с нови три точки в актива си във втората осмица на Суперлигата. Тимът на Юли Тупанков победи като гост Арда (Кърджали) с 3:0 (25:14, 25:19, 25:19) в мач от 9-ия кръг на първенството.

С това варненци записаха 3-а победа в шампионата, като с 4 загуби и 9 точки се намират на 6о място във временното класиране. Също 3 победи и 4 загуби има и Тетевен, но с 11 точки "зелените" са пети. Арда продължава да търси своята първа победа, като е на последното 8-о място с 9 поредни загуби и без спечелена точка до момента.

През по-голяма част от мача варненци имаха водеща роля. Те започнаха ударно в първия гейм, който спечелиха категорично с 25:14. В следващите две части домакините от Арда положиха доста усилия да бъдат равностойни, но Черно море не позволиха обрати. В средата на геймовете те взимаха инициативата и затвориха мача с 3:0 след 25:19 и 25:19.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 0:3 (14:25, 19:25, 19:25)
АРДА: Сонер Яшар, Манол Янев, Мустафа Ковачев, Станислав Вълков, Стефан Башев, Младен Кавалджиев - Теодор Маринов-либеро (Гавраил Цепенишев, Янко Ангелов, Михал Костадинов, Тома Станков)
Старши треньор: ИВАН ХАЛАЧЕВ
ЧЕРНО МОРЕ: Кристиян Димитров, Красимир Митев, Йоан Кайряков, Иван Манолов, Борис Начев, Петър Петров - Борис Димов-либеро (Данаил Димов)
Старши треньор:ЮЛИАН ТУПАНКОВ.