Интер отново се справи с Фиорентина (видео)

Отборът на Интер спечели с 2:0 гостуването си на Фиорентина от 21-ия кръг в Серия "А". Попаденията бяха отбелязани от Николо Барела (31') и Иван Перишич (52'). Така "нерадзурите" постигнаха третата си победа срещу този съперник през сезона след 4:3 през есента и 2:1 след продължения за Купата на Италия преди месец. Също така грандът от Милано записа първи шампионатен успех на "Артемио Франки" от февруари 2014-а насам.

Наказаният Антонио Конте беше направил три промени в своя състав след загубата с 1:2 от Ювентус за Купата. Както обикновено, две от тях бяха свързани с халфбековете. Така на тези позиции днес играха Ашраф Хакими и Иван Перишич. Лаутаро Мартинес пък получи почивка преди реванша с "бианконерите" и стартира на пейката. Затова партньор на Лукаку в атака беше Алексис Санчес. Домакините също бяха разположени в 3-5-2 с Валентен Ейсерик и Душан Влахович в нападание.
В шестата минута Барела отправи опасен шут, но Бартломей Драговски успя да го отрази. В 13-ата Ейсерик пробва далечен удар, който не намери целта. В 31-ата Барела опита техничен изстрел от голямо разстояние и така успя да открие резултата в полза на гостите. В 37-ата Джакомо Бонавентура нацели напречната греда с мощен шут от малък ъгъл, а Самир Ханданович се справи с последвалата добавка на Кристиано Бираги, след като се намеси и при първия удар. В добавеното време на първата част Лукаку стреля с глава, но неточно.
В 52-ата минута Хакими намери с пас непокрития в близост до вратата Перишич и така за хърватина остана да удвои преднината на своя тим. Три минути по-късно Лукаку също се разписа, но при вдигнат флаг за засада. В 59-ата Хакими нанесе удар, който не затрудни Драговски. В 63-ата именно мароканецът направи пробив и подаде топката на Лукаку, който обаче я прати в аут. Две минути по-късно "нерадзурите" предприеха късо изпълнение на фаул, при което Перишич стреля по земя, но Драговски успя да спаси удара.
В 67-ата резервата Роберто Галярдини стреля с глава, но вратарят изби топката в корнер. При неговото изпълнение полякът увисна, но ударът с глава на Алесандро Бастони мина встрани от вратата. В 77-ата минута Лаутаро стигна само до корнер след свой удар. При последвалото центриране Милан Шкриняр не успя да насочи добре топката с глава. Малко след това Перишич напусна терена контузен, а неговият отбор съхрани аванса си от два гола.
Така Интер събра 47 точки и стъпи на върха в класирането поне преди неделния мач на досегашния лидер Милан срещу последния Кротоне. Фиорентина пък остана на 11-ата позиция с 22 спечелени пункта.

ФИОРЕНТИНА - ИНТЕР 0:2

0:1 Барела (31')
0:2 Перишич (52')