Добруджа победи юношите на Черно море

Добруджа взе нападател с опит в Първа и Втора лига

Мъжкият състав на Добруджа приключи зимните контроли с убедителна победа с 4:0 над юношите старша възраст на Черно море. Спарингът се игра днес на стадиона с изкуствена тревна настилка в Добрич.

Началото на головата фиеста постави Димитър Алексиев в 20-ата минута. Идващият от Пирин нападател засече прострелно центриране на Иван Винков и отбеляза първия си гол с жълто-зеления екип. Винков бе замесен и във втория гол, като за нарушение срещу него главният съдия Петър Кирилов отсъди дузпа. Тя бе изпълнена от Цветан Илиев, който покачи на 2:0 в 36-ата минута.

Малко преди края на първото полувреме Иван Винков записа втора асистенция. Със серия от финтове той навлезе в наказателното поле, след което пусна топката към непокрития Димитър Алексиев, който за втори път порази вратата на варненци. Нападателят бе близо до хеттрик, но силният му удар в средата на втората част разтресе горната греда. Крайния резултат оформи Ерик Почански 15 минути преди края след асистенция на Божидар Чуканов.

Всички седем нови попълнения на Добруджа започнаха като титуляри.

Отборът игра в състав: Ивайло Василев, Георги Илиев, Преслав Петров, Цветелин Радев, Якуб Идризов, Мирослав Пушкаров, Ахмед Адемов, Божидар Чуканов, Цветан Илиев, Иван Винков и Димитър Алексиев (Димитър Илиев, Иван Цачев, Ерик Почански, Стефан Митев, Димитър Василев и Дейвид Филипов).

Така „Добруджа“ приключва зимните контроли с 2 победи и 3 загуби. На 13 февруари Созопол ще гостува в Добрич в мач от първия пролетен кръг на Втора лига.

Снимка: dobrudja.bg