Ботев (Враца) падна от Литекс

Литекс победи Ботев (Враца) с 2:1 в контролна среща, играна в Ловеч. Получи се равностойна динамична битка с голови опасности пред двете врати и здрави единоборства. Домакините получиха двоен удар само за секунди в средата на първото полувреме. Първо след сблъсък с Илия Миланов, Иван Митрев напусна терена с контузия. После при центриране на гостите ловешкият вратар сгреши, получи се карамбол и Иван Иванов си вкара автогол – 0:1. Селекцията на Живко Желев превзе врачанската врата в 63-ата минута, когато Стефан Неделчев реализира след центриране от дясно. Рефърът обаче отмени попадението заради спорна засада. Футболистите на Литекс нанесоха своя удар в края на двубоя. Първо в 82-ата минута Илиян Капитанов проби и подаде топката на дузпата, откъдето Петър Петров стреля неспасяемо за 1:1. В 88-ата пък Христо Панчев шутира, Недялков отклони кълбото и то се укроти в мрежата на врачани – 2:1.