Нешвил победи трудно Флорида (видео)

Нешвил вкара два гола в последните 2:06 минути и Филип Форсберг добави трета шайба в продължението за победа на Нешвил с 6:5 срещу Флорида в друг мач от четвъртък вечер. Джонатан Юбердо пък записа първия си хеттрик в НХЛ и добави две асистенции за Пантърс, които спечелиха точки в седми пореден мач.

Флорида водеше с 5:3, преди Роман Йоси и Мат Дюшен да се разпишат в последните 126 секунди. Йоси намали при числено предимство след изваждане на вратаря Пека Рине, а Пантърс направиха неуспешно оспорване на гола. Това ги остави с още един играч по-малко и Дюшен изравни за 5:5 след 19:03 минути игра.
Сергей Бобровски спаси 35 удара и пропусна да стане първият вратар в историята на Флорида с победи в първите си четири мача за сезона. Александър Барков пък вкара 158-ия си гол, който го изкачи на второ място в клубната история пред Скот Меланби. Лидер е Оли Йокинен със 188.
Анти Ранта спаси 40 удара и Аризона надви с 4:3 Сейнт Луис за първата си победа за сезона като гост. Тайлър Питлик, Ник Шмалц, Конър Гарланд и Кристиян Дворжак се разписаха за Койотис, докато за Сейнт Луис точни в последната третина бяха Майк Хофман, Райън О'Райли и Майк Хофман.
Интересното е, че по време на самия мач НХЛ обяви, че Сейнт Луис и Аризона ще играят още два мача в събота и понеделник в "Ентърпрайз Сентър". Те бяха насрочени за 29 и 31 март, но Минесота и Колорадо няма да могат да играят срещу двата отбора през уикенда заради случаи на Ковид-19.