16-годишен с хеттрик и асистенция за победа на Етър II

След вчерашното 0:1 срещу столичния Национал (U19), днес вторият отбор на Етър се наложи с 4:2 във Велико Търново над Янтра (Полски Тръмбеш) в контрола. Героя на мача стана 16-годишния Кристиян Ненчев, който реализира три гола и стана съавтор на четвъртият.

Малките „боляри“ повалиха съперника за малко повече от половин час през първото полувреме. Ненчев откри резултата в 9-ата минута, а в следващия четвърт час се разписа още два пъти. В 35-ата пък асистира на Стивън Манолов за 4:0. След почивката треньорът на „виолетовите“ Марин Стефанов пусна в игра нов състав.

Отсъствието на няколко основни футболисти едва ли оправдава гостите за множеството елементарни грешки които допуснаха през цели двубой.

Те направиха загубата си по-прилична с попаденията на Тони Маречков и Любомир Генчев от дузпа съответно в 55-а и 66-ата минута.

Освен шестте гола съперниците пропиляха още толкова. Димитър Байдаков, Кристиян Кънчев и Кристиян Иванов направиха пропуски за Етър. Селекцията на Петър Кръстев пък трябва да съжалява, че само два пъти превзе вратата на търновлии.