Жиняк класира Тигрес на полуфинал в Световното клубно първенство (видео)

Шампионът на Северна и Централна Америка Тигрес постигна обрат и победи с 2:1 азиатския първенец Улсан Хюндай в първия мач от Световното клубно първенство в Катар. Така мексиканците се класираха за полуфиналите на турнира, където ще се изправят срещу победителя от Копа Либертадорес Палмейрас в неделя.

Южнокорейският тим поведе в 24-ата минута , когато неговият капитан Кее-хее Ким засече с глава центриране от корнер. В 38-ата обаче Тигрес изравни, след като при изпълнение на корнер Диего Рейес с глава насочи топката към Андре-Пиер Жиняк, който се разписа с воле. В добавеното време на първата част Кее-хее Ким игра с ръка в наказателното си поле и след преглеждане с ВАР съдията посочи бялата точка. Жиняк пък превърна дузпата в гол за крайното 2:1. През второто полувреме той се опита да оформи своя хеттрик, но така и не успя да стане петият играч в историята на турнира с това постижение. В 54-ата минута Бит-гарам Йоон вкара прекрасен гол, който обаче не беше зачетен поради тънка засада.

Вторият мач от днешната програма на състезанието е между катарския Ал Духаил и египетския Ал Ахли с начален час 19:30 българско време. Победителят ще се изправи на полуфинал срещу европейския шампион Байерн (Мюнхен).