Победната серия на Ман Сити продължава (видео)

Манчестър Сити записа 13-а поредна победа във всички турнири, след като спечели с 2:0 гостуването си на Бърнли. "Гражданите" имаха тотален контрол върху срещата, след като поведоха още в третата минута. Габриел Жезус откри резултата, а Рахийм Стърлинг удвои аванса на гостите в 38-ата минута.

Отборът на Джосеп Гуардиола е лидер в класирането и има аванс от три точки пред градския съперник Манчестър Юнайтед, а е изиграл и един мач по-малко. За Бърнли това е втора поредна загуба и тимът на Шон Дайч е 16-и, но има аванс пред отборите в зоната на изпадащите.

Манчестър Сити поведе много рано и задачата на домакините се усложни допълнително. В третата минута Бернардо Силва получи топката в наказателното поле и стреля. Ник Поуп изби не по най-добрия начин и Габриел Жезус с глава откри резултата.
Ранното попадение даде възможност на гостите спокойно да контролират събитията на терена. В осмата минута защитата на Бърнли отново бе преодоляна, но този път Поуп се справи с удара на Марез.
След първоначалната доминация на "гражданите" Бърнли започна да играе малко повече с топката. Отборът на Гуардиола обаче продължаваше да създава положения и удари на Кансело и Жезус бяха блокирани. Сити разиграваше отлично и намираше пролуки в защитата на съперника.
В 38-ата минута гостите стигнаха до второ попадение след прекрасна комбинация. Марез изведе Гюндоган, а той прати топката на крака на Стърлинг малко пред вратата. Английският национал нямаше проблем да се разпише и да даде солиден аванс на Ман Сити още преди почивката.
Бърнли можеше бързо да отговори, след като Видра бе изведен на добра позиция. Той стреля покрай вратата, а след това се оказа, че е в засада. Пред другата врата Кансело не успя да затрудни Поуп.
Ман Сити започна вихрено второто полувреме, като пропусна няколко възможности да увеличи аванса си. Удар на Кансело бе блокиран, Гюндоган стреля над вратата, а при следващата ситуация германецът бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но стражът отрази удара с крак. Поуп успя да се справи и с отлично центриране на Марез към Стърлинг.
Марез все пак прати топката в мрежата в 58-ата минута, но алжирецът бе засада и попадението не бе зачетено. Тимът на Гуардиола имаше тотален контрол, играеше много дисциплинирано и не оставяше съмнения за превъзходството си.
БЪРНЛИ - МАН СИТИ 0:2
0:1 - Жезус (3)
0:2 - Стърлинг (38)