Арсенал (Тула) и Жоро Костадинов разбиха Монтана в Турция

Орела: Добре че Билал не отиде в Левски, излизаме на "Герена" за точка или три (видео интервю)

Руският Арсенал (Тула) разгроми Монтана с 4:0 в контрола, играла се в Турция. И четирите попадения паднаха преди почивката, а през втората част се появи и българският национал Георги Костадинов.

Началото на срещата мина изцяло под диктовката на руския тим и още след 25 минути игра Арсенал Тула водеше с 3:0. Още в 7-ата минута Сергей Ткачьов нахлу в наказателното поле на Монтана, а в опита си да изчисти топката Сенхаджи си вкара автогол.

В 12-ата минута Монтана направи добра атака, а ударът на Билал Бари излезе в аут. Но в 22-ата минута и Ткачьов се разписа, след като Кирил Панченко му подаде с пета и ударът от 15 метра не остави шансове на Макенджиев. След още три минути нова бърза атака беше прекалено трудна за разгадаване от играчите на Атанас Атанасов-Орела. Григалава намери с диагонален пас Еванс Кангва, който нахлу в наказателното поле и пробва прострелно подаване към Панченко и той просто бутна топката в мрежата.

В 37-ата минута Арсенал Тула вкара след статично положение. Коновалов подаде към Гия Григалава, който на първа греда се пребори и добута топката във вратата на Монтана.

През второто полувреме темпото значително спадна, но Арсенал Тула пропусна още две възможности. В 63-ата минута Хусевич и Ломовицки можеха да вкарат, а в 75-ата Кингс Кангва затрудни Макенджиев максимално.