Йокич спря устрема на Юта

Никола Йокич изравни личния рекорд от 47 точки при успеха на Денвър със 128:77 над Юта, който сложи край на серията от 11 поредни победи на Джазмените.

Сърбинът бе неудържим от самото начало на мача, записвайки 22 точки в първата четвъртина. До почивката неговата сметка набъбна до 33 точки, като това бе най-резултатното полувреме в кариерата му и най-резултатното на играч на Нъгетс от 33-те точки на Алън Айвърсън на 5 декември 2007 година.

Йокич имаше 17 успешни стрелби от 26 възможни от игра, а също така вкара и четирите опита за тройка. Статистиката му се допълва от 9 успешни от 10 наказателни удара, както 12 борби и 5 асистенции. Това бе неговият 20-ти пореден “дабъл-дабъл” от началото на сезона, втората най-дълга такава серия след сливането на NBA и ABA.
Уил Бартън добави 18 точки, а Джамал Мъри остана с 16 за Денвър, който регистрира шеста победа в последните 7 мача. За Юта поражението е първо от 6-и януари насам, а Боян Богданович вкара за тях 29 точки.