Дунав отново начело във втората осмица на Суперлигата

Волейболистите на Дунав (Русе) се върнаха начело във втората осмица на Суперлигата, след като надиграха като гости Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 (25:23, 25:23, 25:19) в последен мач от 8-ия кръг, игран тази вечер.

Така русенци са начело във временното класиране с 22 точки след 8 победи от 8 мача. Берое пък е 3-и с 14 точки след 5 победи и 3 загуби. В следващия 9-и кръг Дунав приема Тетевен Волей, а старазагорци гостуват на Локомотив (Пловдив). Срещите са съответно в събота (6 февруари) и в петък (5 февруари) от 18,00 часа.

Играта тръгна равностойно в първия гейм, но след това състезателите на Дунав бяха хегемони и го взеха след 25:23. Във втората част русенци отново бяха по-добрият отбор, макар че имаше ситуации, в който домакините вървяха плътно зад тях - 25:23 и 2:0. Най-категоричен бе третият гейм, в който момчетата на Дани Милушев диктуваха изцяло положението и спечелиха след 25:19.

Най-полезни за Дунав бяха Дейвид Кръстев с 12 точки (2 блока и 45% ефективност в атака) и Ангел Павлов (1 ас, 67% ефективност в атака и 75% позитивно посрещане) с 12 и 11 точки за победата. За домакините от Берое Иван Дамянов бе над всички с 15 точки (2 блока и 54% ефективност в атака).

БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) - ДУНАВ (РУСЕ) 0:3 (23:25, 23:25, 19:25)
БЕРОЕ 2016: Пламен Христов 1, Иван Дамянов 15, Симеон Александров 3, Руси Желев 10, Милослав Димов 5, Дамян Огнянов 3 - Мартин Иванов-либеро (Георги Захариев 1, Иван Тасев 5)
Старши треньор: ИВАН СТАНЕВ
ДУНАВ: Николай Манчев 1, Дейвид Кръстев 12, Ангел Павлов 11, Леон Тончев 8, Георги Чалъков 5, Борис Наков 6 - Симеон Добрев-либеро (Димо Димов, Владимир Христов)
Старши треньор: ДАНАИЛ МИЛУШЕВ.