Лил е новият лидер, ПСЖ вече е трети

Лил е новият лидер във Франция, след като спечели с 1:0 домакинството си на Дижон. Единственото попадение в мача реализира Юсуф Язъджъ в 29-ата минута.

Отборът на Кристоф Галтие се възползва от изненадващата загуба на Пари Сен Жермен от Лориен по-рано днес и оглави класирането. "Песовете" имат 3 точки преднина пред столичани, които вече са трети, тъй като и Лион е пред тях. За Лил това бе трета победа с 1:0 в последните четири мача.

Днешният двубой няма да се запомни с нищо друго освен с победния гол. Борещият се за оцеляване Дижон като цяло ограничи действията на домакините, но това не бе достатъчно.

По-рано днес Сент Етиен постигна първа победа от 6 мача насам, след като се наложи с 1:0 над Ница като гост. Единственото попадение вкара Шарл Аби две минути преди края и с тези три точки леко се отдалечи от зоната на изпадащите.
Метц записа трета поредна победа, този път с 4:2 над Брест, след като изоставаше с 1:2. Фалид Булая, Папе Сар, Папа Ндианга Яде и бразилеца Вагнер от дузпа донесоха успеха на "виненочервените". Така те се изкачиха на 6-о място с 34 точки и са съвсем близо до местата в Лига Европа.