Барселона отново разби Реал Мадрид в Ел Класико при жените (видео)

Женският състав на Барселона за пореден път категорично надигра представителките на големия съперник Реал Мадрид в днешното Ел Класико между двата отбора от 18-ия кръг на Примера Ибердрола. Каталунките спечелиха дербито с 4:1 на “Йохан Кройф”.

Техният капитан Алешиа откри резултата още в 14-ата минута със своя гол номер 100 в испанския елит при жените. Преднината на домакините беше удвоена от Джени в 23-ата минута. В 37-ата Ошоала покачи на 3:0 в полза на Барса. Отново нигерийката се разписа за 4:0 в 70-ата минута. Две по-късно беше изгонена Миса, след като стражът на гостите игра с ръка извън наказателното си поле. “Блаугранас” също завършиха с 10-има играчи на терена след червения картон на Леон, който доведе до дузпа за мадридчанките в 81-ата минута. Именно от нея Кармона оформи крайното 4:1.

Така Барселона записа четвърти пореден убедителен успех над този противник. През миналия сезон го стори с 9:1 и 6:0, когато съставът от Мадрид играеше с името Такон, а по-рано през тази кампания победи с 4:0. Каталунският отбор води в класирането с 39 точки, 13 победи от 13 мача и голова разлика 73:3, а Реал Мадрид е на третата позиция с 34 спечелени пункта от 16 изиграни срещи.