Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Важна победа изстреля Кьолн извън опасната зона (видео)

Тимът на Кьолн се поздрави с много важна победа в битката за оцеляване в германския футболен елит. "Козлите" надиграха с 3:1 у дома един от преките си конкуренти за оставане в Първа Бундеслига - Арминия (Билефелд). Срещата бе от 19-ия грък и след нейния край Кьолн се изкачи на 14-о място в подреждането с 18 точки. Арминия пък е в опасната зона - 16-а позиция със 17 точки.

Големият герой на Кьолн днес бе Мариус Волф. Той реализира първите две попадения в мача през първата част. В 10-ата минута Волф направи добавка от близко разстояние за 1:0, след като стражът на гостите Щефан Ортега първоначално бе отбил удар с глава на Елис Скири. В 28-ата минута Волф намери топката по великолепен начин от въздуха и с фалцов удар я изпрати във вратата на Ортега за 2:0.
След почивката двата тима си размениха по едно попадение, но голът за Арминия дойде при резултат 3:0, до който се стигна след попадение в 63-ата минута на Елвис Реджбекай. Той изскочи сам срещу Ортега и не сбърка. В 73-ата Серхио Кордова отбеляза гола на утехата за Арминия, като бе точен на празна врата след асистенция на Фабиан Клос.