Победа над Левски върна Чардафон на 5-а позиция в „А“ РХГ (видео + снимки)

Чардафон (Габрово) записа първа победа за втория полусезон в „А“ Републиканската хандбална група. В зала „Орловец“ съставът на Христо Данаилов надигра гостуващия Левски от град Левски с 37:25 и прибави нови 2 точки към актива си, с които си върна петото място във временното класиране.

Отборът на Левски, който в миналия кръг изненадващо открадна точка като гост на лидера Осъм в Ловеч, поведе с 0:2 в срещата, но Чардафон бързо обърна резултата с три поредни попадения, две на Павел Данаилов и едно на Валентин Робов, и от там до края не изпусна контрола върху мача. Добри изяви в тези начални минути имаше младият вратар на домакините Мартин Тинчев. Силно на отсрещната врата пази и Мариус Луканов и именно неговите прояви спасиха гостите от това да натрупат сериозен пасив още в първата четвърт на срещата. Въпреки това Чардафон взе своето с по-добра игра в защита и с добре проведени контраатаки, на върха на които най-често беше Миро Денчев, успя да дръпне с 6 гола до почивката – 17:11.

През втората част домакините имаха пълно превъзходство. Пламен Иванов влезе и затвори вратата, спаси и 3 7-метрови наказателни удара, а Марио Янчев и компания вдигнаха разликата до 13 гола в 50-та минута – 32:19. Третият вратар на тима - Ники Цветков, също имаше добри прояви в заключителните минути на срещата. Сериозната разлика позволи на Христо Данаилов да даде в края игрово време и на по-младите състезатели в състава – Георги Асенов, Виктор Петров, Роберто Тодоров и Кристиян Колев. Това обаче не промени статуквото на терена и редовното време приключи при разлика от 12 гола – 37:25.

Павел Данаилов направи силен мач и завърши с 8 гола на сметката си. С 6 попадения се отчете Даниел Димитров, а по 5 вкараха Мирослав Денчев, Валентин Робов и Марио Янчев. За състава на „Левски“ 8 гола наниза Иван Боянов.
Възползвайки се от загубата на „Спартак“ (Варна) у дома от „Шумен-61“ (27:30), „Чардафон“ се върна на 5-та позиция във временното подреждане с актив от 11 точки. В следващия кръг габровският тим ще приеме кандидат-шампиона „Пирин-64“ (Гоце Делчев). Мачът е на 13-ти февруари.
„Чардафон“: Мартин Тинчев, Пламен Иванов, Николай Цветков, Даниел Димитров-6, Павел Данаилов-8, Мирослав Денчев-5, Георги Асенов-2, Виктор Петров, Пламен Дедев, Станислав Йорданов-2, Пенчо Пенчев-2, Роберто Тодоров, Марио Янчев-5, Кристиян Колев, Павел Бобев-2, Валентин Робов-5.