Ювентус спечели гостуването си на Сампдория без да си дава зор (видео)

Италианският шампион Ювентус постигна безпроблемна победа с 2:0 при визитата си на Сампдория от 20-ия кръг на Серия "А". Федерико Киеза (20') и Аарън Рамзи (90+1') бяха авторите на двете попадения в мача.

Андреа Пирло беше заложил на най-добрия си възможен състав след успеха с 4:0 над СПАЛ 2013 за Купата на Италия. Така Войчех Шчесни се завърна на вратата, а защитната линия беше изцяло обновена - Хуан Куадрадо, Джорджо Киелини, Леонардо Бонучи и Данило. Халфове бяха Уестън Маккени, Родриго Бентанкур, Артур и Киеза. Само Алваро Мората беше останал титуляр от миналия мач, а Кристиано Роналдо намери място сред стартовите 11 след получената почивка. Домакините също бяха разположени в 4-4-2, като двамата в атака бяха Фабио Куалярела и Кейта Балде.
През първото полувреме липсваха много положения за гол. Гостите откриха резултата с първата си опасна атака в мача. Това стана в 20-ата минута, когато Киеза се разписа след пас на Мората. В 39-ата Роналдо нанесе далечен шут, който доведе само до корнер. Само минута по-късно той направи нов пропуск. До края на частта португалецът осъществи още два пробива, но те завършиха без успех.
Второто полувреме също беше сравнително безинтересно. В 55-ата минута Куалярела стреля отблизо, но Джорджо Киелини изби в корнер. При следващата атака на "бианконерите" Мората прати топката в противниковата мрежа, но при вдигнат флаг за засада. В 58-ата шут на Куалярела отново доведе до корнер за домакините. В добавеното време "Старата госпожа" организира контраатака, при която Куадрадо намери с пас непокритата резерва Аарън Рамзи и уелсецът на празна врата оформи крайното 2:0 в полза на гостите.
Така Ювентус излезе трети в класирането с актив от 39 точки, като изостава на седем от лидера Милан, който обаче има един изигран мач в повече. Сампдория остана 10-и с 26 спечелени пункта.

САМПДОРИЯ - ЮВЕНТУС 0:2

0:1 Киеза (20')
0:2 Рамзи (90+1')