Драматичен успех изкачи Лион на върха (видео)

Лион временно се изкачи на върха на класирането след драматичен успех в домакинството на Бордо. Тимът на Руди Гарсия спечели с 2:1 с гол в 92-ата минута на Лео Дюбоа. Токо Екамби откри резултата в полза на домакините в 32-ата минута, а Самуел Калу изравни в началото на второто полувреме.

В началото на двубоя играчите на Лион бяха притеснявани от пресата на съперника и не можеха да намерят ритъма си. Те допускаха и доста грешки при подаванията. Домакините обаче се възползват от грешките на съперниците си. След половин час игра и ъглов удар топката се отклони в Косиелни и стигна до Екамби, който откри резултата.
Втората част обаче започна с по-силна игра на гостите. Хуан пропусна добра възможност да изравни, но Калу не го направи. Той се разписа с удар от воле след подаване на Уден. Бордо създаде по-добрите възможности след почивката и Уден направи пропуск в 79-ата минута в ситуация, която коренно можеше да промени мача. Това се оказа решително, тъй като в края Дюбоа преодоля Костил с страхотен удар от малък ъгъл.