Щутгарт с първа домакинска победа след уникален гол (видео)

Чак в 19-ия кръг на Бундеслигата и при деветия си опит Щутгарт стигна до първата си домакинска победа в първенството. Тя дойде при домакинството на закъсалия Майнц. Тимът на Пелегрино Матарацо спечели с 2:0 след попадения на Калайджич (55) и Вамангитука (72).

След три загуби в последните си пет мача швабите отново лек имат повод за оптимизъм. Те са десети в класирането, но шансовете им да се изкачат нагоре не са особено големи. Майнц има доста по-сериозни проблеми и с актив от десет точки е на предпоследното място.

Двубоят се превърна в битка от самото начало, а головите положения бяха рядкост. И за двата отбора точките бяха много ценни и това бе една от причината срещата да бъде нервна и да пречи на ритъма на игра.
В 54-ата минута домакините поведоха след отлично центриране на Соса, което отиде на главата на Калайджич и той откри резултата. Асистентът за гола малко по-късно се контузи и трябваше да напусне терена. Майнц можеше бързо да изравни. Удар с глава на Онисиво прати топката в гредата.
След първия гол в мача темпото значително се повиши. Гостите постепенно се изнесоха в предни позиции, но в 72-ата минута Вамангитука до голяма степен реши мача след невероятен индивидуален пробив, като пробяга 80 метра с топката. Конгоанецът взе кълбото в своята половина, преодоля почти целия отбор на съперника и се разписа.