Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2 (предстоят дузпи)

Лейкърс загуби от Детройт без контузения Антъни Дейвис

Блейк Грифин реализира 23 точки, а Детройт се възползва от отсъствието на контузения Антъни Дейвис и победи със 107:92 у дома Лос Анджелис Лейкърс. Една от звездите на шампионите е с болки в четириглавия мускул и е под въпрос и за мача с Бостън след два дни.

ЛеБрон Джеймс завърши с 22 точки и 10 асистенци за гостите, но само две от точките му бяха отбелязани във втората половина от двубоя.

Шампионите са с две последователни загуби, а отборът на Пистънс поведе с една точка след тройка на Грифин 6.54 минути преди края на четвъртия период.
Лос Анджелис не отбеляза нито един кош в продължение на близо седем минути, а Детройт направи силна серия от 16:0, която се оказа решителна за крайния изход от двубоя.
Уейн Елингтън добави още 20 точки за ценния успех в полза на Детройт.