Дания продължава защитата на титлата си след драматичен успех с дузпи (видео)

Защитаващият титлата си тим на Дания се класира за полуфиналите на световното първенство по хандбал за мъже след драматичен успех над домакина Египет с 39:38 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 28:28.

Denmark take the first Egypt 2021 semi-final berth! After a thrilling 80-minute battle and then a penalty shoot-out, the defending title holders secure a one-goal victory

Публикувахте от International Handball Federation - IHF в Сряда, 27 януари 2021 г.
Европейците имаха аванс от 16:13 на почивката, но през второто полувреме шампионите на Африка наваксаха и дори поведоха с 28:27, но Магнус Якобсен изравни 36 секунди преди финалната сирена.
Първото продължение завърши 34:34, а Египет се виждаше победител малко преди края на второто продължение, но отново Якобсен вкара от 7-метров наказателен удар за 35:35.
При дузпите Али Зеин направи решаващ пропуск, а Ласе Сван реализира и прати олимпийските шампиони напред.
Микел Хансен се отличи с 10 гола за победителите, а за домакините 11 пъти се разписа Яхия Омар.
За място на финала Дания ще срещне европейския първенец Испания, който се справи с Норвегия с

31:26 (21:15)