Трабзонспор ликува със Суперкупата на Турция (видео)

Трабзонспор победи с 2:1 Истанбул Башакшехир и спечели Суперкупата на Турция. Това е девето отличие в историята на клуба от черноморския град и първо от 2010 година.

Трабзонспор заслужи правото да участва в мача като носител на Купата на Турция, а Истанбул Башакшехир - като шампион.

След нулево първо полувреме Трабзонспор откри с гол с глава на Джанини в 47-ата минута. В 58-ата ветеранът Демба Ба изравни от дузпа, а в 73-ата Александър Епуряну получи червен картон и остави Истанбул Башакшехир с човек по-малко.
В герой за Трабзонспор се превърна ганаецът Калеб Екубан. В 85-ата минута той беше изведен зад защитата, подмина вратаря Мерт Гюнок и насочи топката в мрежата.