Манчестър Сити прегази Уест Бромич по пътя си към върха (видео)

Манчестър Сити записа разгромна победа с 5:0 над Уест Бромич в гостуването си на "Дъ Хоутърнс" от 20-ия кръг в Премиър лийг. "Гражданите" бяха категорично по-добрият отбор и можеха да спечелят дори и по-убедително. Илкай Гюндоган се разписа на два пъти в 6-ата и 30-ата минута, а освен него точни бяха и Жоао Кансело в 20-ата, Рияд Марез в 45-ата и Рахим Стърлинг в 57-ата минута. Така възпитаниците на Джосеп Гуардиола записаха 11-а поредна победа във всички турнири и се изкачиха на върха в класирането в Премиър лийг поне за една вечер, преди изиграването на утрешния мач между Манчестър Юнайтед и Шефилд Юнайтед.

Уест Бромич заложи на Калъм Робинсън в атака, а зад гърба му действаше Матеус Перейра. Карлан Ахерн-Грант и Робърт Снодграс пък започнаха на двете крила.
Джосеп Гуардиола пък бе избрал да заложи на Риад Марез в ролята на централен нападател, като той имаше подкрепата на Рахим Стърлинг и Фил Фодън. В средата на терена действаха Родри, Илкай Гюндоган и Бернардо Силва.

Мачът започна вихрено. Още в 1-ата минута Едерсон трябваше да се намесва след удар отблизо при едно разбъркване пред вратата му.

Две минути по-късно гостите организираха хубава атака, Фил Фодън напредна в наказателното поле и стреля по земя и след намесата на вратаря и гредата помогна да не се стигне до гол.

В 6-ата минута обаче резултатът бе открит. Жоао Кансело с дълъг пас намери Гюндоган на границата на пеналта и германецът с прецизен изстрел порази вратата за 0:1.

В 20-ата минута резултатът бе удвоен. Бернардо Силва получи по дясното крило и върна към Кансело на границата на пеналта, а защитникът с техничен удар прати топката във вратата. Първоначално бе вдигната засада и голът не бе зачетен. След това обаче положението бе разгледано с ВАР и се видя, че засада на Силва няма, а попадението бе признато.

Домакините стигнаха до добра възможност в 28-ата минута, когато Калъм Робинсън получи на границата на пеналта и стреля опасно, но покрай вратата.

Две минути след това обаче резултатът стана класически в полза на гостите. Играчите на Уест Бромич се засуетиха с изчистването на топката и позволиха на Гюндоган да отнеме в наказателното поле и с шут по земя да вкара за 0:3.

В добавеното време на първата част и Рияд Марез се разписа за гостите. Той получи в наказателното поле, освободи си пространство и стреля във вратата за 0:4.

Манчестър Сити продължи да се забавлява и през второто полувреме. В 50-ата минута гредата помогна на домакините след страхотен далечен удар на Марез.

В 57-ата минута Рахим Стърлинг реализира петият гол за "Гражданите". Марез получи пас в наказателното поле и пусна успоредно на голлинията за Стърлинг, който отблизо засече във вратата за 0:5.

В 88-ата минута Хал Робсън-Кану падна драматично в наказателното поле на Сити, надявайки се да получи дузпа, но такава не бе отсъдена.

В добавеното време пък Жоао Кансело опита да запише втори гол на сметката си с далечен изстрел, но този път не успя да затрудни вратаря на съперника.

С този успех Манчестър Сити поведе в класирането с 41 точки, с една повече от Манчестър Юнайтед. Уест Бромич пък отново разочарова и остава на предпоследната 19-а позиция с 11 точки в актива си.