Лион се завърна на победния път

Метц съсече Лион в последната минута

Отборът на Лион прекъсна серията си от мачове без победа, след като разгроми като гост Сент Етиен с 5:0 в последния  мач от 21-вия кръг на френската Лига 1. Така "хлапетата" събраха 43 точки и са са само на 2 от лидера Пари Сен Жермен.

Тино Кадевере откри в 16-та минута, а Марсело направи резултата 2:0 преди почивката. Разгромът обаче тепърва предстоеше да стане по-голям.

Марсело покачи на 3:0 в 59-та минута, а Кадевере направи 4:0 само 9 минути по-късно. Крайното 5:0 беше оформено след автогол на Денис Буанга в 82-та минута.