Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Сампдория взе втора поредна победа, Парма ще се гордее само с гредите

Сампдория постигна втора поредна победа в Серия “А” и се справи при гостуването си на Парма в среща от 19-ия кръг. “Мореплавателите” убиха интригата още през първата част, когато поведоха с 2:0 след голове на Мая Йошида (24’) и Кейта Балде (34’). Парма достигна до две греди в рамките на първото полувреме, три в мача, след като “дуковете” бяха ударили само една от началото на сезона в Италия.

Все пак първата реална възможност бе на сметката на играчите на домакините - в 13-ата минута грешка на Мая Йошида в центъра на отбраната на генуезците доведе до суматоха в наказателното поле, най-добре се ориентира Юрай Куцка, но ударът му бе отразен току пред голлинията.

Огромна грешка на домакините в 24-ата минута доведе до откриване на резултата именно от Йошида. Центриране отдясно не бе изчистено добре, топката се отби в Андреас Корнелиус, попадна в японския бранител, който нямаше проблем да отбележи от близо.

В 29-ата минута Жервиньо бе изведен великолепно от Куцка, но вратарят на гостите следеше случващото се и изчисти топката. Малко преди това Жирвиньо нацели и страничния стълб на Емил Аудеро.

34-ата минута “мореплавателите” удвоиха след ужасяващо първо докосване на Ернани в центъра на терена, топката му бе отнета от Рамирес, който подаде към Балде Кейта, той напредна и отбеляза без проблеми в левия ъгъл на вратаря Луиджи Сепе.

44-ата минута Юрай Куцка отправи добър параболичен удар извън наказателното поле, но топката отново "кацна" на горната греда на гостите.

Домакините започнаха с желание втората част и само три минути след нейното начало Жервиньо удари трета греда от малък ъгъл. В 59-ата минута гостите бяха съвсем близо до трето попадение, когато след изпълнение на корнер защитникна “дуковете” успя да изчисти слабо, топката попадна в Антонио Кандрева, който стреля, но вратарят спаси. Само две минути по-късно и Адуеро трябваше да се намесва решително след силен удар на Куцка.

До края играчите на Парма опитаха да създадат преимущество, но с изключение на няколко опита на Жервиньо да нахлуе в наказателното поле, те не успяха да сътворят нищо запомнящо се и логично загубиха.

Сампдория е на 10-ото място в класирането с 26 точки, докато домакините са не незавидната предпоследна 19-а с едва 12 точки.