Лацио трябваше да прави обрат срещу Сасуоло за четвъртата си поредна победа в първенството

Лацио постигна четвърта поредна победа в 19-ия кръг на Серия “А”, а този път жертвата бяха гостите от Сасуоло след 2:1 на “Олимпико”. Головете отбелязаха Сергей Милинкович-Савич (25’) и Чиро Имобиле (72’) за домакините и Франческо Капуто (6’) за гостите.

Играчите на Сасуоло започнаха по-активно двубоя и бяха близо до попадение още в четвъртата минута, когато Амед Траоре получи топката в наказателното поле, но удара му бе блокиран. Само две по-късно обаче Филип Джурич нахли отляво в наказателното поле и пусна успоредно към Франческо Капуто, който стреля неспасяемо в левия ъгъл на Хосе Рейна.

Това подейства събуждащо на домакините, които се активизираха, но добри шансове бяха пропуснати от Адам Марушич и на два пъти Хоаким Корея, чийто удари не намериха очертанията на вратата. Логичното се случи в 25-ата минута, когато Корея центрира отлично след корнер и Сергей Милинкович-Савич се извиси над всички и матира Андреа Консили.

Играчите на Симоне Индзаги започнаха пределно мобилизирани втората част и опитваха да пресират високо в неговата половина Сасуоло. В 57-ата минута Чиро Имобиле нахлу опасно в наказателното поле, но бе блокиран от бранител на гостите.

71-ата минута обаче отново той завърши пълния обрат за домакините. Адам Марушич проби отляво до самата аутлиния, след което върна топката около точката за изпълнение на дузпа, а там между двама защитници голаджията на домакините промуши кълбокото зад Консили. В следващите минути играчите на Сасуоло се опитаха да изнесат играта малко по-напред, но така и не успяваха да достигнат до реални голови положения.

Пет минути преди изтичането на редовното време римляните можеха да подпечатат победата си, но отличния пробив на Милинкович-Савич завърши с центриране към резервата Фелипе Кайседо, който бе непокрит около около точката за дузпа, но то бе пресечено в последната секунда от Джан Марко Ферари.

В 90-ата минута на Консили му се наложи да прави впечатляващо двойно спасяване, след като първо Ведат Мурики нахлу в пеналта, отправи отличен удар, но отново стражът се справи, топката отиде в друга резерва - Гонсало Ескаланте, но и неговият опит бе прекалено слаб и попадна отново във вратаря. за отлично двойно спасяване.

След този мач римските “орли” заемат седмото място с 34 точки, а Сасуоло е на девета позиция с четири по-малко.