Шумен продължава победния си ход в А хандбалната група

Мъжкият тим на „Шумен“ записа осма победа в А група по хандбал. В зала „Арена Шумен“ днес шуменци победиха „Чардафон“ Габрово с 34:24 (18:12) и събраха 16 т., колкото има и другият лидер „Пирин“ Гоце Делчев и с една по-малко от водача „Осъм“ Ловеч.

В актива си досега в първенството шуменци имат и една загуба от „Локомотив“ Горна Оряховица, както и мач по-малко с един от основните претенденти за титлата „Пирин“ Гоце Делчев, който ще се играе на 4 април.

В днешния двубой гостите от Габрово успяха да поддържат напрежение на терена до 10-ата минута, като не даваше възможност на домакините да се откъснат с преднина в резултата.     Опитните играчи на „Шумен“ обаче „излъгаха“ съперниците си и с няколко бързи атаки, завършени с голове, успяха да натрупат аванс от 5 гола в 20-ата минута – 12:7. Тази разлика шуменци поддържаха през цялата първа част, а на полувремето я увеличиха с едно попадение – 18:12.

Още в началото на второто полувреме разликата в головете набъбна още, след няколко контри, завършени точно от Бранимир Балчев и „Шумен“ поведе с 23:13, а минути по-късно разликата достигна и до 15 гола в полза на домакините.

Авансът на шуменци даде възможност на треньора Чавдар Чернев да завърти всичките си състезатели на терена. Същото направи и щабът на „Чардфон“ и до края на мача двата тима бяха равностойни, като гостите от Габрово успяха да запишат загуба с по-малка разлика.

Бранимир Балчев бе най-резултатен за „Шумен“ днес с 12 гола. За „Чардафон“ голмайстор стана Марио Янчев с 6 попадения.