Монако пребори Марсилия с три гола от статични положения (видео)

Монако постигна победа с 3:1 в сблъсъка с Марсилия от 21-ия кръг на Лига 1 на Франция. Домакините на "Луи II" първи допуснаха гол в своята врата, но направиха пълен обрат с три гола от статични положения. Това бе четвърта поредна победа за домакините и трета поредна загуба за гостите.

В 12-ата минута Марсилия откри резултата. Дуе Чалета-Цар пусна дълъг пас за Неманя Радонич, който напредна и хладнокръвно реализира за 0:1.

През второто полувреме обаче домакините обърнаха нещата в своя полза. Още в 47-ата минута те изравниха резултата. Александър Головин центрира от корнер и Гийермо Марипан с глава вкара за 1:1.

В 75-ата минута се стигна и до пълен обрат. И този път голът дойде след корнер, но този път от лявата страна на игрището. Головин центрира и Орелиан Чуамени с глава порази вратата за 2:1.

Третото попадение дойде в последната минута на редовното време. Стеван Йоветич се разписа с прекрасно изпълнение от фаул, за да оформи крайното 3:1.

С този успех Монако излезе на 4-ото място с 39 точки. Марсилия пък вече е на 6-ата позиция с 32 точки.