Астън Вила записа първа победа за годината (видео)

Астън Вила победи Нюкасъл с 2:0 в отложен мач от 11-ия кръг на Премиър лийг. Бирмингамци бяха по-добрият тим и можеха да спечелят дори още по-убедително. Все пак те си свършиха работа и прибавиха нови три точки в актива си след голове на Оли Уоткинс в 13-ата и Бертран Траоре в 42-ата минута, записвайки първата си победа за 2021 година.

Астън Вила взе преднина в мача в 13-ата минута. Тогава при един пас по земя отляво Фабиан Шер не се намеси добре и позволи на топката да стигне до дебнещия зад него Оли Уоткинс, който с глава прехвърли вратаря за 1:0.

В 33-ата минута Уоткинс отбеляза второ попадение, но то не бе зачетено заради засада.

Домакините обаче продължиха да доминират и заслужено удвоиха преднината си в 42-ата минута. Джак Грийлиш върна към Бертран Траоре, който стреля от движение и с помощта на напречната греда вкара за 2:0.

Бирмингамци продължиха да имат инициативата и през втората част и можеха да отбележат още, а най-интересната ситуация пред вратата на Нюкасъл бе в 68-ата минута, когато Рос Баркли за малко да отбележи много красив гол с пета, но не успя да намери очертанията на вратата.

С тази победа Астън Вила спря серията си от три мача без победа и събра актив от 29 точки, като се намира на 8-ото място, но и с два мача по-малко в актива си. За Нюкасъл пък това е четвърто поредно поражение. Отборът остава на 16-ата позиция с 19 точки.