Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Фиорентина не сбърка срещу последния (видео)

Фиорентина постигна очаквана победа с 2:1 срещу послединя в класирането Кротоне. Двата тима се изправиха на "Артемио Франки" в сблъсък от 19-ия кръг в Серия "А" и домакините направиха нужното, за да вземат трите точки, макар и да потрепериха в края.

Фиорентина взе преднина от два гола през първото полувреме. В 20-ата минута една лошо изчистена топка попадна в Джакомо Бонавентура, който с много красив удар от воле вкара за 1:0.

След това в 32-ата минута след страхотна бърза атака Франк Рибери получи в наказателното поле и продължи към Душан Влахович, който засече кълбото във вратата за 2:0.

В 63-ата минута "виолетовите" вкараха и трети гол, но той не бе зачетен заради игра с ръка на Херман Песея.

Вместо да поведат с три гола, в 67-ата минута домакините получиха попадение в своята врата. При едно центриране в пеналта Сими се извиси и с глава порази вратата за 2:1.

Все пак Фиорентина удържа победата и с актив от 21 точки излезе на 12-ата позиция. Кротоне пък остава на дъното с 12 спечелени точки до момента.