Аугсбург отдалечи Унион от челните позиции (видео)

Унион записа втора поредна загуба, след като отстъпи с 1:2 при гостуването си на Аугсбург. Две попадения за домакините отбеляза Флориан Нийдерлехнер. Той откри резултата в 17-ата минута и се разписа още веднъж в началото на втората част. Маркус Ингварцен изравни в 25-ата минута. Датският нападател обаче пропусна дузпа в 56-ата минута.

Тимът на Урс Фишер имаше шанс да се изкачи на четвърта позиция, но след загубата се озова на осмо място. Аугсбург пък е в златната среда и с 22 точки заема 11-ата позиция.

Гостите започнаха активно двубоя, но в 17-ата минута се оказаха догонващи, след като Нийдерлехнер се разписа. Отговорът на Унион бе бърз и ниският удар на Ингварцен мина между краката на Рийс Оксфорд и завърши в мрежата.
Аугсбург поведе в самото начало на второ полувреме. Удар от воле на Хан бе отразено отлично от Луте, но Нийдерлехнер бе на точното място за добавка. Нападателят можеше да се превърне в антигерой, след като направи дузпа за нарушение срещу Прьомел, но Гикиевич спаси удара на Ингварцен. Малко по-късно вратарят направи страхотно спасяване след изстрел на Тайво Авоний.