Блестящ Павел Маринов поведе Берое към успех над Ямбол

Баскетболният отбор на Берое (Стара Загора) постигна чудесен успех над опасния тим на Ямбол в двубой от 21-ия кръг на НБЛ. Момчетата на Любомир Минчев записаха седмата си победа за сезона след 93:78 (22:28, 20:10, 23:15, 28:25) като гост в зала "Диана" и по този начин се връщат на победния път след поражението от Академик (Пловдив) преди седмица.

Така Берое прогресира с едно място в класирането и отново се изкачва до четвъртата позиция, която досега беше притежание на Академик. Старозагорци са с актив от 7-6, докато Ямбол е с баланс 4-9 и все още стои на 7-ата позиция в подреждането на тимовете.

Още в първата четвърт Ямбол даде индикации, че планира да развали вечерта на Берое. Домакините поведоха с цели 9 точки в откриващата четвърт при 28:19, но ситуацията на паркета в зала "Диана" се обърна в рамките на вторите 10 минути. В тях гостите показаха по-добра игра и излязоха напред в резултата с 4 точки, а в третата четвърт заралии достигнаха и до 12 точки преднина при 53:65. Ямбол се опита да сътвори обрат в края на последния период, но Берое не позволи нещо подобно да се случи и си тръгна с успеха.

Николай Стоянов завърши като най-резултатен за победителите с 16 точки. Брейди Роуз вкара 15 от пейката, Павел Маринов се завърна в родния си град и остана много близо до феноменален "трипъл-дабъл" с 14 точки, 12 борби и 9 асистенции, а Дерик Джийн, Джими Гавин и Седариън Рейнс отбелязаха по 11 точки.

Уили Атууд вкара 20 точки за Ямбол, Ерик МакГил наниза 19 и направи 5 асистенции, а Евгени Василев остана с 1 точки и 5 завършващи подавания.

ЯМБОЛ: Ерик МакГил 19, Иван Лилов 9, Евгени Василев 11, Уили Атууд 20, Кръстан Кръстанов 2 (Андрей Иванов 7, Франклин Уилямс 4, Стоян Петков 3, Дарин Иванов 3, Георги Герганов, Андон Вачев)

БЕРОЕ: Джеймс Гавин 11, Дерик Джийн 11, Павел Маринов 14, Николай Стоянов 16, Седариън Рейнс 11 (Брейди Роуз 15, Кейлъб Бишъп 8, Станислав Ваклинов 5, Симеон илиев 2, Михаил Комбаков, Дамян Минков)

Снимка: Берое