Волейболистките на ДКС Варна с втора победа за 24 часа в женското първенство

Волейболистките на ДКС Варна направиха ударен старт на 2021 година, след като в рамките на 24 часа записаха втора победа в женската "Демакс" Лига. След като вчера надиграха ЦСКА с 3:2 гейма, днес варненки се наложиха и над Локомотив 1929 Нидо (София) с 3:0 (25:23, 25:19, 25:19) в среща от 6-ия кръг.

По този начин ДКС има вече в актива си 2 победи, като с 3 загуби и 5 точки заема 7-о място във временното класиране. Локомотив е със същия актив, но с 6 точки заема 5-а позиция в таблицата.

След картотеката на двете си украински попълнения, тимът на ДКС се преобрази и започна да показва различно лице. В мача срещу Локомотив домакините имаха преобладаващ превес на игрището.

Първата част бе най-оспорвана, като двата съперника се бореха за всяка точка. На свой терен, обаче, варненки показаха повече устойчивост за затварянето му и поведоха с 1:0 след 25:23. Това им подейства положително, като във втората част взеха предимство още след 10-а точка. До края на гейма те продължиха да натискат и го и спечелиха с убедителното 25:19 за 2:0. Третата част бе идентична. Гостенките от Локомотив успяха да бъдат равностойни до 13:13, след което варненки направиха точкова серия и дръпнаха със 17:13. Въпреки всички усилия на столичанки, ДКС не позволи обрати и спечели мача след 25:19 и 3:0.

ДКС (ВАРНА) - ЛОКОМОТИВ 1929 НИДО (СОФИЯ) 3:0 (25:23, 25:19, 25:19)
ДКС: Олена Елкина, Ивета Станчулова, Елизавета Ивакина, Бояна Андреева, Веселина Коцева, Светослава Ганчева - Рени Георгиева-либеро (Красимира Радева)
Старши треньор: СТАВРИ ДИМИТРОВ
ЛОКОМОТИВ: Денка Гачева, Роберта Ди Романо, Ива Парталева, Лияна Стойчева, Елина Сандова, Никол Накова - Лилия Бучова-либеро (Мария Благоева, Евелина Лазарова, Стефка Чифтеева, Елица Пенева, Цветелина Занева)
Старши треньор: СТРАХИЛ БАЛОВ.