Автогол спаси Айнтрахт от загуба срещу Фрайбург (видео)

Отборите на Фрайбург и Айнтрахт (Франкфурт) завършиха при резултат 2:2 в двубоя помежду си от 17-ия кръг на германското първенство. Двата тима си размениха по едно попадение във всяко от двете полувремена.

В 6-ата минута Амин Юнес овладя много добре топката пред наказателното поле на Фрайбург, обърна се, съкрати разстоянието до вратата и с прецизен удар в долния ляв ъгъл изведе Айнтрахт напред в резултата. В 32-ата минута Роланд Шалай изравни с майсторско изпълнение. Той се измъкна от защитата на Айнтрахт и с блестящ удар прехвърли стража Кевин Трап, а топката се оплете в мрежата. В 63-ата минута домакините стигнаха и до пълен обрат в резултата. След разбъркване пред вратата на Трап Нилс Петерсен с хубаво воле намери по отличен начин топката и порази целта - 2:1. Гостите от Франкфурт все пак се добраха до точката в 75-ата минута, когато Кевен Шлотербек си отбеляза нелеп автогол.

Фрайбург заема девета позиция в класирането след това равенство, като е с 24 точки, докато Айнтрахт е осми с 27 точки.