Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Спортист (Своге) направи обрат и се наложи над Беласица

Ето кога стартира пролетният дял във Втора лига

Спортист (Своге) победи Беласица (Петрич) с 2:1 в контролна среща, която се игра на терена в село Склаве. Дебют за „шоколадите“ направи Владислав Цеков, който е поредното ново попълнение на отбора. За последно Цеков игра за Кариана (Ерден), където в 15 мача реализира 5 попадения.

Още в началото на мача футболистите от Петрич вкараха за 1:0 след попадение на Мартин Таушанов. Отборът на Спортист пропусна няколко чисти положения, но полувремето завърши при този резултат.

Само след 2 минути игра на втората част Деян Христов възстанови равенството. Нападателят реализира директно от пряк свободен удар. Той успя да вкара и втори гол в 63-ата минута, след като получи центриране отдясно и с воле прати топката във вратата на петричани.

До края на срещата Валентин Йосков уцели греда, а футболистите на Ивайло Василев пропуснаха още няколко чисти голови положения.

Следващата проверка на отбора ще бъде в събота (23 януари) от 14:00 часа отново на терена в Склаве, а съперник е тима на Струмска слава Радомир.

Спортист Своге: Васил Вълчев, Джуило Чарлов, Мартин Михайлов, Борислав Стойчев, Иво Харизанов, Галин Ташев, Иво Михайлов, Кристиян Количов, Айкут Рамадан, Деян Христов, Валентин Йосков (Дар Королев, Стивън Славков, Ваньо Иванов, Кирил Янакиев, Цветомир Вачев, Владислав Цеков)