Етър с втора поредна победа за тази година, "болярите" удариха Берое

Зимните контроли на тимовете от efbet Лига

Етър победи Берое с минималното 1:0 в контрола, играла се на Спортната зала “Берое”. Това бе втора приятелска среща за годината и на двата отбора, като в предната си среща и “заралии”, и “виолетовите” се наложиха с 3:0 съответно над Янтра (Габрово) и Спартак (Плевен). Единственото попадение в мача вкара Милчо Ангелов в 48-ата минута. Двата тима стояха равностойно на терена и не създадоха много положения пред двете врати.

След 15 минути игра Стив Фуртадо се възползва от хубав пас на Ибрахима Конте и стреля по посока вратата на великотърновци, но ударът му по земя попадна право в ръцете на Анатолий Господинов.

В 26-ата минута Минчев отправи опасен шут от пряк свободен удар, но изстрелът му премина над напречната греда. До края на първата част Берое бе тимът, който създаваше повече напрежение в наказателното поле на противника, но до по-сериозно положение така и не се стигна.

Домакините извършиха само една промяна на почивката, като смениха вратаря си Генадий Ганев и на негово място влезе Душан Перниш. Етър пък направи три смени на полувремето, като вкара в игра и каращия проби в тима Дуде Ндонгала, който излезе на терена с номер 5.
В 48-ата минута гостите от Велико Търново откриха резултата. Милчо Ангелов успя да засече с глава центриране отдясно и прати топката в далечния ъгъл на вратата на Душан Перниш.

В 60-ата минута Кукула изведе хубаво Еривалдо, който от своя страна остана очи в очи с влезлия като резерва вратар на Етър Христо Иванов. Нападателят на Берое обаче изпрати топката високо над очертанията на вратата. В средата на второто полувреме домакините смениха голяма част от състава си, като на терена останаха само трима души.

В 72-ата минута Ндонгала центрира опасно от фаул в наказателното поле на "заралии". Там над всички се извиси Яни Пехливанов, който насочи топката добре с глава, но тя се отби от напречната греда и така резултатът остана непроменен. Това се оказа и последното по-интересно положение в мача.

БЕРОЕ 0:1 ЕТЪР

0:1 Ангелов (48)