Хофенхайм нанесе тежък удар на Херта насред Берлин

Хофенхайм постигна важна победа с 3:0 над Херта в гостуването си в Берлин от 17-ия кръг на Бундеслигата. Гостите си тръгнаха с ценни три точки и ненасоха тежък удар на един от конкурентите си в битката за оцеляване.

Мачът тръгна лошо за столичани още от самото начало. В 12-ата минута Кшищоф Пьонтек пропусна да открие резултата от дузпа, като ударът му бе спасен от вратаря.

В 33-ата минута гостите поведоха в резултата. Себастиан Руди стреля от ъгъла на наказателното поле и след рикошет топката се озова във вратата за 0:1.

В 68-ата минута резултатът бе удвоен. Диадие Самасеку стреля по земя, топката се озова в Андрей Крамарич пред вратата и той без забавяне вкара за 0:2.

В 87-ата минута гостите удариха напречната греда след шут на Бебу.

Само минута по-късно се стигна и до трети гол в тяхна полза. Крамарич с прекрасно изпълнение от фаул не остави шансове на вратаря за крайното 0:3.

С тази победа Херта излезе на 11-ото място с 19 точки. Херта пък се намира на 14-ата позиция със 17 точки.