Интер тотално надигра Юве в дербито и се изравни на върха (видео+галерия)

Отборът на Интер изигра силен мач и постигна важна победа с 2:0 като домакин на Ювентус в Дерби д'Италия от 18-ия кръг на Серия "А". Попаденията бяха отбелязани от Артуро Видал (13') и Николо Барела (52'). Това е първа победа за "нерадзурите" срещу "бианконерите" от септември 2016 г. насам, а също и за Антонио Конте над бившия му тим. Тя можеше да е по-убедителна, но "Змията" направи множество пропуски.

Конте разчиташе на най-добрите си играчи на разположение в познатата схема 3-5-2. На вратата застана Самир Ханданович. В защита бяха обичайните титуляри Милан Шкриняр, Стефан де Фрай и Алесандро Бастони, на двата фланга бяха Ашраф Хакими и Ашли Йънг, а в средата на терена - Видал, Марсело Брозович и Барела. Двамата в атака бяха Ромелу Лукаку и Лаутаро Мартинес.

Пирло също беше заложил на очакваните титуляри, предвид отсъстващите в тима. Вратар беше Войчех Шчесни, а четиримата пред него бяха Джанлука Фработа, Джорджо Киелини, Леонардо Бонучи и Данило. В халфовата линия бяха подредени Аарън Рамзи, Адриен Рабио, Родриго Бентанкур и Федерико Киеза. Нападатели бяха Кристиано Роналдо и Алваро Мората.

Непосредствено преди началото на срещата имаше продължителна заря, подготвена от домакинските тифози, като тя забави първия съдийски сигнал. Още във 2-ата минута Леонардо Бонучи получи проблем в едното си око, но бързо успя да се оправи. Първият удар в мача дойде в 7-ата минута, когато Брозович стреля от фаул, но покрай вратата. В 11-ата Роналдо прати топката в противниковата мрежа, но при вдигнат флаг за засада. Само две минути по-късно Барела центрира в наказателното поле, а Видал с глава наказа бившия си отбор за 1:0.

Веднага след гола отново имаше фойерверки извън стадиона. Последва нов изстрел на Видал, но този път над вратата. В 19-ата минута Брозович също пробва шут, който не затрудни Шчесни. В 23-ата вратарят отрази далечен шут на Лукаку, а Лаутаро с всичка сила запрати добавката си в аут. В 32-ата аржентинецът пробва нов удар, който също се оказа неточен. След това Роналдо стреля на два пъти - първо над вратата, а след това и в ръцете на Ханданович. В 38-ата Лукаку беше намерен на добра позиция, но ударът му не беше проблем за Шчесни. В 41-ата полякът боксира центриране на Бастони, след което спаси слабия шут на Барела. В 45-ата Киеза центрира, но Кристиано не успя да засече добре топката.

29 Интер - Ювентус 2:0

"Нерадзурите" удвоиха преднината си още с първото си голово положение след почивката. В 52-ата минута Бастони с чудесен извеждащ пас намери Барела, който пък беше безкомпромисен със своя удар за 2:0. В 55-ата шут на Видал претърпя рикошет и излезе в аут. В 61-ата резервата Уестън Маккени не успя да се разпише с глава. В 64-ата домакините организираха поредната си опасна атака, която обаче завърши с неточен изстрел на Брозович. В 71-ата Лаутаро направи рейд, след което стреля покрай вратата. В 86-ата Киеза отправи опасен шут, но Ханданович съумя да го избие, а в добавеното време Хакими направи последния пропуск в мача.

Така Интер събра 40 точки в актива си и се изравни с Милан на първата позиция в класирането. "Росонерите" обаче имат гостуване на Каляри в понеделник вечер. След втората си шампионатна загуба през сезона Ювентус е на петото място с 33 спечелени пункта.

ИНТЕР - ЮВЕНТУС 2:0

1:0 Видал (13')
2:0 Барела (52')

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Хакими, Барела, Брозович, Видал, Йънг, Лукаку, Лаутаро

Ювентус: Шчесни, Данило, Бонучи, Киелини, Фработа, Киеза, Бентанкур, Рабио, Рамзи, Мората, Роналдо