България завърши с лесна победа над Израел (видео + галерия)

Волейболистите от националния отбор на България завърши с лесна и спокойна победа на турнира в Група В от европейските квалификации. Момчетата на селекционера Силвано Пранди биха без особени затруднения домакините от Израел с 3:0 (25:20, 25:21, 25:23) в последния си мач на турнира, игран тази вечер в Двореца на спорта "Енербокс" в Хадера.

БЛАГОДАРИМ ВИ ЗА ПОДКРЕПАТА, БЪЛГАРСКИ ФЕНОВЕ! Усещахме я през цялото време! Играем за всички вас! Играем за България! #volleyBULm #WeAreAllOne #TheTeam #supportBULteams #supportBULsport

Публикувахте от Bulgarian Volleyball Federation в Неделя, 17 януари 2021 г.
Така българските "лъвове", които предсрочно си бяха осигурили класиране за ЕвроВолей 2021, станаха категорични победители в групата с 4 победи от 4 мача и 12 точки. Израел пък завърши на последното 3-о място с 1 победа, 3 загуби и 2 точки.
В началото на първия гейм Израел поведе с 2:0 след две поредни грешки на българите. Постепенно България успя да изравни при 5:5 след атака-пайп на Аспарух Аспарухов и контра през центъра на Алекс Грозданов и дори дръпнаха с 6:5 след ас на Цветан Соколов. Разликата леко нарасна до 9:7 след контра на Аспарухов. Играта продължи точка за точка до 14:12, след което последва нова контра през центъра на Грозданов, което накара треньорът на Израел Ноам Катц да вземе тайм-аут. Преднината на "лъвовете" стана 18:13 след отличен единичен блок на Илия Петков. България продължи да играе спокойно и да контролира играта до 23:19, след което взе гейма с 25:20 след поредна успешна контра на Аспарухов.
И втората част започна с 2:0 за Израел след атака през центъра на Вячеслав Батчкала и ас на Идо Давид и с 4:1 след нова директна точка от сервис на Тамир Хершко. България съумя да стигна до равенство при 6:6 и дори поведе с 8:6 след отлична серия от сервис на Тодор Скримов. Домакините веднага изравниха при 8:8 след грешка на "трикольорите" и блокада на Александър Окосин. Атака-пайп на Скримов и ас на Алекс Грозданов за 10:8 за България. Разликата стана 12:9 след мощен блок-аут на Цецо Соколов. Независимо от прекъсването за Ноам Катц, играта продължи точка за точка до 15:12 след нова силна атака на Соколов, след което последва страхотен блок на Алекс Грозданов и 16:12. Двата тима продължиха равностойно до 21:17 след поредна силна атака на Соколов, след което България без проблеми затвори гейма в своя полза при 25:21 след успешно нападение на Аспарух Аспарухов.
След леко предимство и на старта на третия гейм за Израел, България изравни при 4:4 след ас на Алекс Грозданов. Домакините отново дръпнаха с 8:4 след атака на Тамир Хершко и две поредни грешки на българите. Играта продължи точка за точка до 12:8, след което "лъвовете" намалиха до 12:11 след атака през центъра на Грозданов, аут на Иля Голдрин и силна контра на Аспарух Аспарухов. Двата отбора продължиха равностойно до 18:18, след което България поведе с 20:18 след успешна атака и силен ас на влезлия като резерва Александър Николов. Последва и много силна атака на Цецо Соколов и 21:18. Въпреки усилията на Израел, в крайна сметка "трикольорите" спечелиха гейма с 25:23 след нова атака на Аспарухов, а с това и мача с 3:0.
46 България - Израел 3:0
Най-полезен за България отново бе капитанът Цветан Соколов със страхотните 16 точки (1 ас и 75% ефективност в атака) за победата. Аспарух Аспарухов (55% ефективност в атака и 56% позитивно посрещане) и Алес Грозданов (1 блок, 2 аса и 64% ефективност в атака) добавиха 12 и 10 точки.
За тима на Израел единственият с двуцифров точков актив бе Тамир Хершко с 14 точки (1 блок, 1 ас, 55% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане).
БЪЛГАРИЯ - ИЗРАЕЛ 3:0 (25:20, 25:21, 25:23)